flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Уряд ухвалив розпорядження про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок

12 вересня 2018, 15:38

Уряд ухвалив розпорядження про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок

Уряд ухвалив розпорядження «Про затвердження Національного плану дій з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України про виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок на період до 2021 року».

 

Розпорядження розроблено на виконання заключних зауважень 66 сесії Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України про виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, ратифікованої Україною 12 березня 1981 року.

 

Реалізація акта сприятиме подоланню всіх форм дискримінації щодо жінок і дівчат, зниженню рівня гендерно-зумовленого та домашнього насильства, попередженню його проявів та своєчасній допомозі постраждалим особам, розширенню економічних можливостей жінок, забезпеченню рівного доступу до правосуддя, участі у прийнятті рішень у політичному та суспільному житті.

 

Розпорядження сприятиме удосконаленню нормативно-правової бази у сфері протидії та запобіганню дискримінації щодо жінок і дівчат. Ним передбачено проведення навчання з питань дотримання прав жінок та включення гендерної складової до освітніх стандартів з підготовки фахівців, а також удосконалення механізмів ефективності розслідування випадків сексуального насильства та забезпечення надання допомоги постраждалим жінкам і дівчатам.

 

«Україна вперше ухвалює такий документ. Це свідчить про те, що в нинішньому Уряді є усвідомлення проблеми і воля її вирішувати. Цим розпорядженням ми посилюємо інституційні механізми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, а також удосконалюємо механізм забезпечення прав жінок і дівчат з вразливих груп, включаючи внутрішньо переміщених осіб, представниць національних меншин, осіб з інвалідністю та літніх жінок», – зазначила Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

Також планується проведення інформаційної кампанії з підвищення правової обізнаності з питань прав жінок і буде вдосконалена статистична звітність у сфері захисту прав жінок.

 

Окрім цього, передбачено створення умов для отримання жінками економічної незалежності, покращення доступу дівчат і жінок до медичних, освітніх, правових та соціальних послуг. Окремо в розпорядженні виписане завдання посилити участь міжнародних організацій та громадських об'єднань у виконанні зазначених заходів.

 

Також на сьогоднішньому засіданні КМУ схвалив розпорядження, яке актуалізує завдання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Загалом документ актуалізований до 2020 року.

 

Він враховує перший досвід України виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» в умовах децентралізації і спрямований на виконання заключних рекомендацій Комітету з ліквідації дискримінації щодо жінок від 06.03.2017 року за результатами розгляду восьмої періодичної доповіді України про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок. Розпорядження уточнює та визначає нових виконавців Плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», зокрема, до роботи долучається Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб і органи місцевого самоврядування.

 

«Рішення сприятиме активізації участі жінок у запобіганні та врегулюванні конфліктів, підтримці та сприянні зміцненню миру й безпеки. Важливо, що це також допоможе удосконалити систему захисту та реабілітації постраждалих від гендерно-зумовленого насильства», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

До роботи над обома розпорядженнями були залучені експерти ООН-Жінки та профільних громадських організацій.

Джерело:"Українське право"