Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В Україні не вистачає близько 2,5 тисяч суддів. Про це зазначив директор Центру демократії та верховенства права, співзасновник Руху Чесно Тарас Шевченко під час експертного обговорення «Нові конкурси – нові виклики. Як відбиратимуть суддів у місцеві суди?», яке відбулося в Укрінформі.
За словами Тараса Шевченка, у зв’язку з масовим поданням суддів у відставку та звільненням за порушення присяги минулого року система частково пройшла очищення, однак на ці вакантні місця досі ніхто не прийшов. Таким чином, оновлення системи фактично не відбулося. Натомість з’явилася проблема недоукомплектованості судів.
«З огляду на таку ситуацію нові конкурси на даний час надзвичайно актуальні. І важливо, щоб це оновлення пройшло якісно за рахунок приходу «свіжої крові», − зазначив він.
У свою чергу, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів Станіслав Щотка акцентував увагу на важливості забезпечення безперебійної роботи судів першої інстанції, а отже, і на важливості добору, оголошеного Комісією: «Базове судочинство твориться в судах першої інстанції: судові справи мають там розпочинатися та закінчуватися, тому не варто недооцінювати місцеві суди або вважати, що це не престижна робота, адже це фактично основна ланка судової системи. А тому добір суддів до місцевих судів − пріоритетний напрям роботи Комісії. На жаль, поки іншого способу заповнити суддівські лави місцевих судів, ніж через добір, навчання, резерв, рейтинги, немає. Суддів тепер «прив’язуватимуть» до навантаження у судах, тому 600 нових суддів на цьому етапі реформи цілком достатньо».
Нагадаємо, що на 600 вакантних посад попередньо зареєструвалося майже 9000 кандидатів.